Categories: Naujienos

by „Giliukas“

Share

Steigėjas

Projektai

Draugaukime

For privacy reasons Facebook needs your permission to be loaded. For more details, please see our Privatumo politika.
I Accept
( function( d, s, id ) { var js, fjs = d.getElementsByTagName( s )[0]; if ( d.getElementById( id ) ) { return; } js = d.createElement( s ); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v12.0"; fjs.parentNode.insertBefore( js, fjs ); }( document, 'script', 'facebook-jssdk' ) );

Informacinis rėmėjas

2023 m. rugsėjo – gruodžio mėn. Birštono lopšelyje-darželyje „Giliukas“ vyko projektas „Iš mažos gilės į galingą ąžuolą”. Ugdytiniai ir darbuotojai turėjo fizinio aktyvumo užsiėmimus su dviem treneriais – Nedu ir Mariumi. Projekto laikotarpiu kas savaitę vyko 4 treniruotės kiekvienai darželio grupei, iš viso – 64 užsiėmimai. Judumo savaitės proga Birštono lopšelyje-darželyje „Giliukas“ organizuota sporto šventė bendruomenei su treneriu Nedu. Dalyvavo ne tik ugdytiniai, mokytojos, padėjėjos, dalis kitų darbuotojų, bet ir 10 aktyvių tėvų.

Pasitelkdami prevenciją lopšelyje-darželyje diegiame sveikatą stiprinančias praktikas kuo anksčiau, nes tendencijos rodo, jog augančių vaikų fizinis aktyvumas nedidėja. Pagal 2022 m. Lietuvos sporto universiteto pateiktą Lietuvos vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo ataskaitą – organizuotas sportas turi didesnę naudą sveikatai, palyginus su neorganizuotu fiziniu aktyvumu, dėl intensyvumo lygio, kuris paprastai yra aukštesnis nei neorganizuotos fizinės veiklos. Dėl to vadovaujamės prevencija – emociškai teigiamų, įdomių ir techniškai teisingai atliekamų sportinių veiklų diegimu į kasdieninę rutiną nuo ankstyvos vaikystės.

Vienas iš pagrindinių prioritetų Birštono lopšelyje-darželyje „Giliukas“ yra nuo ankstyvos vaikystės ugdytiniams užtikrinti kokybišką papildomą fizinį aktyvumą. Kadangi lopšelyje-darželyje nėra dirbančio fizinio ugdymo pedagogo, projektu ugdytiniams siekėme suteikti galimybę išmokti teisingai atlikti pratimus, padėti suprasti, kad organizuotos sportinės veiklos gali būti įdomios, smagios ir kartu leidžia kūnui sutvirtėti, padeda išvengti traumų.

Projektu suteikėme ugdytiniams ilgalaikes, organizuotas fizinio aktyvumo pamokas, kurių metu Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ ugdytiniai gautų maksimaliai kokybiškas treniruotes, mokėtų efektyviai, pagal savo amžių, sportuoti ir gebėtų stiprindami savo kūną išvengti traumų. Darbuotojams buvo suteikta galimybė atnaujinti žinias apie sportinius pratimus, darbą su kūnu, raumenų veiklą.

Dėkojame aktyviems treneriams Nedui ir Mariui už nuostabias treniruotes, mokytojoms ir padėjėjoms už norą tobulėti, aktyviems tėveliams, Birštono savivaldybei, Tikimės, jog Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ mažieji sportininkai jautėsi laimingi turėdami dar daugiau fiziškai aktyvių, sveikatą stiprinančių veiklų ir toliau puoselės aktyvų laisvalaikį naudodami naujas žinias, įgūdžius.

• Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistės informacija

Būkite informuoti

Svarbiausi darželio pranešimai Jūsų el. pašte.